czwartek, 28 listopada 2013

Czas spędzony z rodzinką. Spotkanie dla Mam!

Dzisiaj post nieco inny niż zwykle, a to dlatego, że dzisiaj z moją rodzinką wzięliśmy udział w Konferencji dla Mam i przyszłych Mam organizowanej w Krakowie przez Akademię Mama Pyta. Chciałabym podzielić się z Wami wrażeniami z tego wydarzenia.Cieszę się, że udało mi się w końcu tam dotrzeć! O poprzedniej konferencji dowiedziałam się po fakcie i od tego czasu zaczęłam śledzić różne portale, które informują o tego typu wydarzeniach w mieście, bo naprawdę warto brać w nich udział.Konferencja trwała ponad 4 godziny. A w tym czasie można było wziąć udział w konferencjach związanych z tematyką dotyczącą między innymi: odżywiania się kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, porodu rodzinnego i porodu z doulą, a także krwi pępowinowej, jako cennym źródle komórek macierzystych. Ja najbardziej chciałam wziąć udział w wykładzie/warsztacie, który prowadzony był przez Pawła Zawitkowskiego, fizjoterapeutę, którego prawdopodobnie większość młodych rodziców zna i ceni. Podoba mi się jego podejście do dzieci. Wiele było o rozwoju dziecka, o tym jakie zabawy urządzać dla naszego maluszka, stymulując przy tym jego rozwój. Taki warsztat to także cenne informacje o opiece nad dzieckiem, o tym jak je właściwie nosić, jak przekazywać je z rąk do rąk, co wcale takie proste nie jest ;) Przy okazji takiego spotkania, można było dowiedzieć się najważniejszych aspektów dotyczących pielęgnacji naszego maluszka oraz tego, jak aktywnie spędzać z nim czas. Podczas spotkania organizowane były konkursy z atrakcyjnymi nagrodami ;)

W przerwie odbył się pokaz chustonoszenia, którym jak się pewnie domyślacie, byłam bardzo zainteresowana. Dowiedziałam się nowych rzeczy o noszeniu dziecka w chuście i poznaliśmy z partnerem nową metodę noszenia, którą mamy zamiar uskutecznić.

Chciałam ogólnie i pokrótce pokazać Wam, czego można oczekiwać, biorąc udział w takiej konferencji.
Na pewno wiele się nauczyć, poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę, odkryć ciekawostki związane z rozwojem naszego dziecka. Jest to także niesamowita okazja, aby miło spędzić czas, spotkać się z innymi Mamami z dziećmi i kobietami w ciąży, powymieniać się własnymi doświadczeniami związanymi z macierzyństwem, wychowywaniem dziecka i nie tylko. Jeśli tylko macie możliwość, poszukajcie, może w Waszym mieście także organizowane są takie spotkania dla Mam! Polecam Wam bardzo gorąco! Ja z rodzinką bawiliśmy się świetnie. Amelka była zachwycona, miała wiele atrakcji, rodzice także ;)


4 komentarze:

 1. Bardzo chciałabym wziąć udział w takim wydarzeniu, jednak mieszkam poza większym miastem. :( Najbliżej nam do Warszawy, więc tam szukam wszelkich możliwych informacji na temat takich spotkań, ale jak już jakieś znajdę, to okazuje się, że kompletnie nie mam tego dnia czasu. :/ No cóż, szukam dalej, może kiedyś będę miała jednak okazje w takim warsztacie uczestniczyć. :)
  Pozdrawiam!

  www.oliwia-poznaje-swiat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Super sprawa, szkoda, że u nas takich nie organizują ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne spotkanie! To musiał być sympatycznie spędzony czas :)

  Ale ale!
  niniejszym mam przyjemność przekazać Ci nominację do Liebster Award :) pytania i informacje są tutaj: http://ochamusume.blogspot.com/2013/11/liebster-award-szalenie-mia-nominacja-i.html?showComment=1385757460416#c293181218826694217
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam!
  Nominowałam Cie do Liebster Blog Award :)
  Szczegóły:
  http://niepoczatkujacamama.pl/

  OdpowiedzUsuń