piątek, 8 listopada 2013

Pierwszy post powitalny :)

Witam wszystkie Mamy!

Pierwszy moment, w którym zdałam sobie sprawę, że jestem mamą i jestem odpowiedzialna nie tylko za własne życie był moment w szpitalu, gdy położna przyszła do sali, na której byłyśmy z moją nowonarodzoną córcią i innymi mamami z dziećmi i powiedziała – „Mamy zmieniają dzieciom pieluszki w nocy!” pomyślałam wtedy: „To ja już nie mogę się wyspać w nocy tylko muszę pieluchy zmieniać?” Zmieniło się całe moje dotychczasowe życie

Macierzyństwo to wyjątkowy dar, wie to prawie każda mama. Jest to powód do radości i przeżywania uczuć, które są nie do opisania i których nie da się wyjaśnić, jeśli ktoś ich nie doświadczył.

Pojawienie się maleństwa w naszym życiu to cudowny moment dla każdej z nas. Wspomnienie na całe życie i prezent na całe życie J  a także ogromna odpowiedzialność.

Na moim blogu chciałabym podzielić się z Wami drogie Mamy wydarzeniami z życia mamy, a jak wiemy jest ich mnóstwo. Macierzyństwo i opieka nad naszym maleństwem przynosi często wiele niespodzianek. Co wtedy robimy? Pytamy najczęściej innych mam, naszych mam, siostrę, przyjaciółkę…lista jest długa, ale tak naprawdę tylko my znamy najlepiej swoje dziecko i wiemy, co dla niego najlepsze. Pomaga nam w tym nasz instynkt macierzyński a także kobieca intuicja, ale nie tylko.


Chciałabym na moim blogu zająć się omawianiem okresu ciąży, tym jak ją przeżyć. Jak przez okres około 9 miesięcy przygotować się do roli mamy. Kogo słuchać, co robić w trudnych chwilach (a bywają i takie, bo ciąża nie zawsze jest sielanką). To ogólnie. Szczegóły będę przedstawiać w kolejnych postach. Będą między innymi o tym, co kupić dla noworodka, co zabrać ze sobą do szpitala. Uwierzcie, choć jest mnóstwo informacji na ten temat w różnych źródłach, np. czasopismach, artykułach w internecie, dopiero w trakcie danych sytuacji zdajemy sobie sprawę, czego tak naprawdę potrzebujemy. Będzie także o przeglądzie szafy niemowlaka, jakie ciuszki kupować, jakie są najwygodniejsze oraz o tym, czego unikać, co nie jest niezbędne a tylko nam się takim wydaje. Będę chciała poruszyć tematykę rozwoju dziecka miesiąc po miesiącu. Odpowiem na pytania, które nurtowały mnie (i pewnie wiele innych mam) każdego miesiąca i te, na które po dłuższym czasie znalazłam odpowiedź – doświadczając tego. 

Zapraszam na fanpage na  facebooku: https://www.facebook.com/MamaDajeRade

7 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki za powodzenie blogowego przedsięwzięcia. Już pierwszy post zdradza, że piszesz w sposób interesujący, a dodatkowo bardzo fajnym językiem, więc na pewno będę śledziła co tu ciekawego wrzucasz (mam nadzieję, że przyda mi się na bliżej nieokreśloną, jak na razie, przyszłość :))

  Pozdrawiam serdecznie,

  Asia Kempińska

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Ci Asia za miłe słowa! :) to bardzo budujące i cieszę się, że Ci się podoba.
  pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam młodą mamę. Z ciekawością będę śledziła :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry :) wpadłam zobaczyć jak tu u Ciebie jest i spodobało mi się :) życzę powodzenia w prowadzeniu bloga i zapraszam również do nas :) pozdrawiam :)

  **www.majerankowo.pl**

  OdpowiedzUsuń
 5. chętnie będę zaglądać :) zwłaszcza, że sama interesuję się psychologią :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń