wtorek, 1 kwietnia 2014

Naklejki dla malucha - dobra zabawa na długi czas.

Witajcie!

Mam dla Was pomysł na świetną zabawę z dzieckiem. Zabawę naklejkami. Wydawać by się mogło, że to nic szczególnego, a jednak można się nimi bawić godzinami, szybko się nie nudzą, a dzieci i rodzice je uwielbiają. Zabawę naklejkami zaliczyłam do zabaw kreatywnych i edukacyjnych. Z naklejek można stworzyć piękne historyjki, co doskonale pobudza wyobraźnię dziecka. Przyklejanie daje też możliwość ćwiczenia umiejętności manualnych dziecka, ale nie tylko.

To świetny sposób, do nauki mówienia, powtarzania nowych odgłosów, a także sposób na naukę kolorów czy nazw postaci i przedmiotów. Książka z naklejkami, może w przyszłości posłużyć do nauki, do czytania, do kolorowania. Wszystko zależy od tego na jaką się zdecydujemy. Dlatego kupuję je często mojej córce, bo uwielbia się nimi bawić, a ja i Tata razem z nią. Są o wiele tańsze od niektórych bardzo drogich zabawek, którymi dziecko szybko się znudzi. Wiem, że dziecko potrafi na zabawie z naklejkami spędzić dosłownie kilka godzin, z przerwami, rzecz jasna. Co więcej, naklejki są tanie, a wybór ich jest ogromny. Wiele z nich przeznaczonych jest dla dzieci w wieku około 3 lat, ze względu na małe elementy. Dlatego na początku warto wybierać książki z większymi elementami. Z czasem możecie poszerzyć zakres, lecz zawsze przy zabawie naklejkami, dziecko powinno być pod okiem rodzica. Poniżej pokażę Wam jakimi Amelka się już bawiła.

Zobaczcie jakie piękne historyjki można tworzyć:


Kolejne, z serii o zwierzątkach.

Poniżej, świetne kolorowanki z naklejkami. Mogą posłużyć do nauki nowych słów i poszczególnych czynności.Wybór, kolorowanek i książeczek z naklejkami jest ogromny. Ostatnio kupiłam książeczkę, w której było ponad 1000 naklejek, za niecałe 15 zł.  Oprócz naklejek, możecie w nich znaleźć wiele zadań do nauki i zabawy dla starszych dzieci. Dlatego część z nich już schowałam i przygotowałam na czas, gdy Amelcia będzie starsza. Bajeczka z naklejkami to także fajny pomysł na prezent dla malucha. Spróbujcie. Może i Wasze dziecko polubi naklejki. Dobra zabawa gwarantowana!

Więcej o pomysłach na zabawę z dzieckiem znajdziesz w tym poście: KLIK

3 komentarze:

  1. Cali jeszcze nie bawila sie naklejkami, musze jej cos takiego fajnego kupic ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. naklejki i kredki to zestaw startowy hehe pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Na siążkach z naklejkami można zbankrutować. Ja po prostu wycinam figurki z katalogów, starych książeczek z naklejkami, gazet itp. Klej, karton i godzina z głowy. A potem jaka frajda z odrywania i ponownego przyklejania! Zabawa ekonomiczna i ekologiczna ;)

    OdpowiedzUsuń