sobota, 5 lipca 2014

Radość z posiadania dziecka.

Tak patrzę na tą moją małą kruszynkę i myślę sobie jakie szczęście mnie spotkało, że ją mam. Jest taka mała a taka mądra, słodka i kochana. Mówi wierszyki, próbuje śpiewać piosenki, ogląda Strażaka Sama z zapartym tchem i całą gamą emocji, które wyczytuję z jej twarzy. Śmieje się, żartuje, wygłupia, rozrabia. Robi dużo dziwnych i prześmiesznych rzeczy, lecz wszystko ma przemyślane :) Próbuje swoimi słowami wytłumaczyć dlaczego coś się dzieje. Przytula się, mówi wszystko, zwraca się do mnie Mamusiu, a do taty Tatusiu. Lubi jeść, choć wygląda na niejadka. Próbuje rozmawiać z innymi dziećmi. Pochyla się nad nimi i pyta: "A jak Ty masz na imię?, A cio Ty masz? Masz laleczkę?" Uwielbia zwierzęta, przede wszystkim ślimaczki i inne robaczki, które głaska i mówi "mój mój". Potrafi poprawić humor w ułamek sekundy. Codziennie rano idzie do swojej mini biblioteczki, bierze ulubioną bajkę, kładzie się na łóżku, ogląda i udaje, że czyta :) Jest grzeczna, ma swoje zdanie i jest pewna siebie. To tylko część tego co mogę powiedzieć o moim dziecku - Amelce, która ma prawie 20 miesięcy. Z miesiąca na miesiąc jest coraz słodsza, codziennie mnie zaskakuje. Uwielbiam ją całą i właśnie idę dać jej buziaka. 


A co Wy Mamusie możecie powiedzieć o swoich dzieciaczkach? Napiszcie w jakim są wieku, jakie są kochane, co już potrafią i czym Was dzisiaj zaskoczyły :) 


4 komentarze:

 1. Słodka Amelka!:) Miło jest czytać tak pozytywnego posta. Aż uśmiecham się do komp.
  Mój ma 12 miesięcy, śmiesznie zaczyna mówić-a raczej krzyczeć, bo ma bardzo donośny głos. Pokazuje palcem co che dostać i robi śmieszne miny. Od dwóch dni sam siada na krzesełku, po czy bije sobie brawo i czeka aż mu pogratuluje - tak po kilka razy na dobę. Jest słodkim dzieckiem i wszędzie gdzie tylko się pojawimy lubi zwracać na siebie uwagę innych. Po prostu mój aniołek!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się :) Czytając o tym co Twój synek potrafi też się uśmiecham :) Słodko macie! Ach i uwielbia pochwały Mamusi! :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Magdalena Węgier6 lipca 2014 09:18

  Uwielbiam Twoje posty ale nigdy nie mam czasu napisać komentarza!! mam nadzieję że to się zmieni i ten pierwszy komentarz pociągnie za sobą kolejne. Mój synek Tomek ma 14 mc, jest mega radosnym i szczęśliwym dzieckiem. Ostatnio w odstawkę poszły zabawki a pierwsze miejsce zajmują książeczki i karty CzuCzu :) gada po swojemu i rozbawia tym otoczenie zwłaszcza że lubi zaczepiać uśmiechem obce osoby :) Pozdrawiamy serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę :) Tomek, piękne imię! Uśmiech dziecka potrafi rozweselić nawet największego smutasa! :) Pozdrawiam!

   Usuń