wtorek, 30 grudnia 2014

Jak zorganizować i spędzić Sylwestra z dzieckiem w domu?


Co niemowlak, roczniak, dwu-trzy latek może robić w Sylwestra? Czy warto organizować Sylwestra dla tak małego dziecka? I co mają robić rodzice w Sylwestra z dzieckiem w domu? Z doświadczenia wiem, że to może być naprawdę dobra impreza... ;)

Mam dla Was dzisiaj kilka ciekawych sylwestrowych pomysłów. Bo co możemy zrobić, gdy nie mamy z kim zostawić malucha, a wyjście z domu na całą noc nie jest możliwe?

Pamiętam jak dziś pierwszego Sylwestra z naszą 1,5 miesięczną wtedy Amelką. My, czyli ja i mój partner - świeżo upieczeni rodzice, gdy wybiła godzina zero siedzieliśmy na parapecie w naszym mieszkaniu. Patrzyliśmy przez okno i podziwialiśmy fajerwerki, a obok w pokoju spała nasza Kruszynka. Biegaliśmy wtedy co chwilę sprawdzać czy śpi. 

Bo w domu z dzieckiem wieczór Sylwestrowy również może być niezapomniany i wyjątkowy, wystarczy tylko zadbać o kilka ważnych szczegółów. 

Opcji do wyboru jest kilka. To może być na przykład Sylwester w domu w towarzystwie znajomych/przyjaciół z dziećmi. Rodzic rodzica podczas imprezy najlepiej zrozumie, więc wspólnie możemy zorganizować naprawdę fajnego Sylwestra, z tańcami, pysznym jedzeniem, szampanem i rozmowami do późna. 

Wieczorem dzieci mogą się wspólnie bawić, tańczyć, śpiewać i szaleć. A gdy już udadzą się do krainy snu wówczas rodzice będą mieć okazję do w miarę cichego świętowania :) Warto dla maluchów zorganizować jeden pokój gdzie będą mogły bezpiecznie i spokojnie spać.

Dla dzieciaków również możemy wymyślić coś wyjątkowego. Wspólne przyrządzanie potraw, pieczenie ciasteczek, głośniejsza niż zwykle muzyka, tańce, serpentyny, balony, zimne ognie(tylko pod nadzorem rodzica - najlepiej to z dala od dziecka;)) Z roku na rok liczba atrakcji wzrasta. Jednak gdy dziecko jest małe niewiele będzie rozumieć z całej sylwestrowej uczty, ważne żeby dobrze się bawiło!

Sylwester w domu ze znajomymi, którzy nie mają dzieci - jeszcze nie próbowałam. Jednak wyobrażam sobie, że świętowanie do 4 rano to dla nich norma, kiedy my rodzice po godzinie 0:00 będziemy przysypiać na kanapie - tak z przyzwyczajenia. Ale co zrobić, gdy maluch o 6 rano już gotowy czeka na zabawę? ;)


Romantyczna kolacja przy świecach we dwoje. Jak szaleć to szaleć! Tylko na takie szaleństwa możemy sobie pozwolić gdy maluch już smacznie śpi. Każdy rodzic wie, że te chwile spędzone tylko we dwoje są niezwykle cenne dla związku, w którym teraz zawsze jest ta trzecia, potem czwarta, potem piąta(i tak dalej) osoba - czyli dziecko :) 

Wybierany przez wielu wieczór Sylwestrowy spędzony przed telewizorem to opcja nie dla mnie - nie mam telewizora. Jednak może to być również miło spędzony Sylwester - jak kto lubi. Ja jednak zachęcam do zrobienia w tą wyjątkową noc czegoś szalonego, pysznego i niezapomnianego i właśnie takiego Sylwestra Wam życzę - bawcie się dobrze!

A jakie Wy macie plany na Sylwestra?

3 komentarze:

 1. Wiesz.. myślałam, że jutro po położeniu spać synka pójdziemy spać, ale chyba jednak raz możemy sobie odpuścić i spędzić romantyczny wieczór we dwoje (lub troje jeśli 8-miesięczny maluch obudzi się;) ).
  Bardzo fajny post :)
  Zapraszam na mój blog - klik!!! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. My planowaliśmy, że w Sylwestra wpadniemy na chwilę do znajomych z naszym 8-tygodniowym synkiem i wrócimy do domu by zdążyć przed wybuchami petard. Ale plan ten uległ modyfikacjom ;)
  Synek zgłodniał wcześniej i u znajomych nakarmiłam go po raz pierwszy siedząc na krześle i trzymając Go na przedramieniu (w domu robię to trzymając go na poduszce do karmienia). Zapamiętam to karmienie jako jedno z przyjemniejszych!
  Synek zasnął po nim a o północy się obudził i leżał spokojnie u nich w sypialni obdarzając nas uśmiechami! Posiedzieliśmy tam aż do 2 nad ranem, bo mały zasnął i nie budziły go nasze rozmowy i wybuchy śmiechu :)
  Życzę Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To z pewnością był niezapomniany Sylwester! Szczęśliwego Nowego Roku :) Pozdrawiam!

   Usuń