środa, 4 lutego 2015

Piasek kinetyczny - magiczna zabawka.


Piasek kinetyczny. Cóż to takiego? To w 98% zwykły piasek. Ma w sobie jednak coś niezwykłego. Jest jak mokry piasek, lecz nie sypie się i nie wysycha. Choćbyśmy się bardzo starali to trudno rozdzielić ziarenko od ziarenka. Gdy bierzemy garść piasku kinetycznego do ręki mamy wrażenie, że to ruchomy piasek, który lekko się rozpływa w dłoniach.

Doskonale nadaje się do robienia babek i zamków...w domu. Ma działanie absolutnie relaksujące i terapeutyczne. Świetny dla wrażliwych rączek malucha. Zabawa nim to doskonałe ćwiczenia dla małych paluszków. Można go lepić jak ciasto i kroić w dowolny sposób i tak w kółko. Jeśli Wasze dzieci tęsknią za piaskownią to ten piasek z pewnością im go zastąpi. Świetny do domu i na zajęcia z dziećmi. 

Według mnie (bo opinie są różne) łatwo się sprząta. Nawet gdy rozdzieli się na małe kawałeczki, łatwo je znaleźć i dołączyć do reszty. Jeśli obawiacie się bałaganu to warto wyznaczyć odpowiednie miejsce na zabawę w 'piaskownicę'. U nas odbywa się to na stoliczku i bardzo dobrze się sprawdza. Można też wykorzystać ceratę czy pudełko, bo zabawy nim na podłodze bez warstwy ochronnej  - nie polecam. 

Wadą piasku kinetycznego jest zdecydowanie jego wysoka cena. Ja wykorzystuję go na zajęciach dla dzieci i dlatego zdecydowałam się na jego kupno. Nie jestem pewna, czy kupiłabym go tylko dla własnego użytku, bo jest to dość duży wydatek. 2,5 kg piasku kinetycznego kosztuje 80 złotych. 

Zabawa nim to doskonały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Zdecydowanie będzie to zabawa relaksująca, odprężająca i rozwojowa. Jestem pewna, że szybko się nie znudzi. Warto doświadczyć takiej przygody z tą jakże magiczną zabawką. Świetna zabawa dla dziecka i dla rodzica - gwarantowana! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz