piątek, 12 czerwca 2015

4 fantastyczne pomysły na zabawę dla Twojego dziecka.

Jeśli zastanawiasz się jak zorganizować maluchowi czas, gdy Ty potrzebujesz mieć pięć, dziesięć minut dla siebie czy po prostu spokojnie ugotować obiad to biegnę z pomocą. 

Co jakiś czas na blogu dzielę się z Wami pomysłami na zabawę, którą możecie zorganizować równie dobrze w domu jak i na powietrzu. Nie potrzebujecie do tego celu wyszukanych zabawek. Ostatnio o ciekawych przedmiotach do zabawy z dziećmi pisałam TU. Dziś mam dla Was cztery ciekawe pomysły na zabawę, która z pewnością zainteresuje twoje dziecko na dłużej.

Do stworzenia tego typu zabaw potrzebna będzie chwila. Są to zabawy rozwijające głównie motorykę małą (ruchy rąk, dłoni, palców), koordynację wzrokowo ruchową, precyzję ruchów oraz zachęcające dziecko do samodzielności. Na początek możemy bawić się wspólnie, zainteresować malucha, pokazać co i jak można zrobić. A potem już dziecko samo z pomocą własnej wyobraźni będzie się bawić. 

1. Zabawy z kaszą manną 

potrzebne będą: kasza manna, pojemniki, podstawki, lejki, łyżeczki (akcesoria kuchenne)

zabawa kaszą manną świetnie sprawdzi się na kocyku na trawie, wtedy sprzątanie drobnych ziarenek nie jest koniecznie :) Ostatnio z dzieciakami na warsztatach bawiliśmy się kaszą manną właśnie - były zachwycone. 


2. Pianka do lepienia. 

Nie plastelina, nie ciastolina, ale coś na podobieństwo. Świetna do lepienia różnych kształtów i wypełniania obrazków. Niewiele kosztuje, a służy na długi czas. Dla dzieci powyżej 3 roku życia, szczególnie ze względów bezpieczeństwa, jeśli nasz maluch jest smakoszem. 


3. Pudełko do wkładania przedmiotów

potrzebne będą: pudełko z tektury, kolorowy papier, nożyczki do zrobienia dziurek, pocięte słomki, patyczki, piórka etc. 

4. Nawlekanie, nabijanie małych przedmiotów na 'drążki'. 

Do wykonania tej zabawki potrzebujemy: styropian, folię aluminiową, patyczki i słomki do nawlekania. Wbrew pozorom przygotowanie takiej zabawki dla dziecka trwa bardzo krótko :) A radość dziecka - nieoceniona :) Wesołej zabawy! :) 

3 komentarze:

  1. Intrygujące....niestety nie dla mojej córci, zdecydowanie woli szaleć z piłką, jeździc na rowerze, a gdy pogody brak to czytamy książki, gramy w planszówki :) ale propozycje dałaś świetne, po prostu każde dziecko lubi coś innego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Rewelacja! Tak niewiele, za tak wiele radosci:-) we like it!

    OdpowiedzUsuń