sobota, 11 czerwca 2016

Mama. Czarodziejka.Codziennie coś dla Ciebie wyczaruje. Zrobi dla Ciebie coś z niczego, by na Twojej buźce zawsze królował uśmiech. By była pewna, że czujesz się bezpiecznie i niczego Ci nie brakuje. Wie kiedy potrzebujesz pomocy i wie kiedy poradzisz sobie sam. 
Jest blisko gdy tego potrzebujesz i wiesz, że będzie. Nauczy Cię samodzielnie rozwiązywać problemy. A gdy będziesz w kłopocie to będziesz wiedzieć, jak sobie poradzić. Będzie obserwować, rozmawiać, czuwać, przytulać. 

Jak czarodziejka, gdy czujesz głód naprodukuje dla Ciebie mleko albo gdy już poznasz nowe smaki, wyczaruje danie które lubisz. Nie ważne czy ma akurat wszystkie potrzebne składniki. 
Nawet gdy nie ma siły i mocy w nocy, wstanie gdy tego potrzebujesz. Nie będzie się zastanawiać czy musi, czy chce... po prostu pomoże Ci. Wyczaruje dla Ciebie i dla siebie pokłady siły. Czasem nie wie skąd jej tyle ma, ale ma. I cieszy się z tego, bo jest mamą. Choć wolałaby pewnie czasem nic nie robić, to jak za pomocą czarodziejskiej różdżki zaczyna działać ;) Wyczaruje Ci takie zajęcie, że zajmiesz się na chwilę sobą sam, a ona będzie z radością na Ciebie patrzeć, z nogami do góry. 

Wiesz, że gdy jest mama to wszystko jest jak trzeba

Jak się uśmiecha, gdy jest spokojna, Ty też jesteś, albo będziesz po chwilach niespokojnych. 
Wymyśli Ci takie zabawy, które lubisz. Dzięki którym będziesz się śmiać wniebogłosy, nauczysz się nowych rzeczy i zaskoczysz każdym kolejnym razem.
Gdy upadniesz, podpowie Ci jak się podnieść i z dnia na dzień będziesz wiedzieć jak sobie radzić. 
Bo to czarodziejka. Mama czarodziejka. Wyczaruje wspaniałe ciasto, pokaże Ci eksperymenty w kuchni, które na pewno Cię zaskoczą. Pościeli, da ulubioną poduszkę, poczyta ulubioną bajkę. 
A gdyby zapomniała uprzątnąć rzeczy któryś już dzień z rzędu to wyczaruje i przyniesie, nawet najmniejszy przedmiot który zgubisz. A gdy nie znajdzie, to znajdzie sposób, żeby na nowo Cię rozweselić. 
Nauczy Cię co to radość, co to smutek. Co to dobro, a co to zło. Ochroni Cię przed nim na ile tylko będzie mogła. Nauczy Cię jak czynić dobro. 
Bo mama wie, mama czuje, mama ma intuicje, mama to mama, mama to czarodziejka :)
I będziesz to pamiętać, wspominać, powielać i powtarzać. I sam odnajdziesz w sobie czarodzieja albo czarodziejkę. 

Mamy czarodziejki, jesteście tu? :) 

1 komentarz:

  1. No ba :) Czasem słysze nawet od córki, że ja to chyba jestem magiczna :)))))))

    OdpowiedzUsuń