poniedziałek, 16 stycznia 2017

Jak osiągnąć sukces gdy 'siedzisz z dzieckiem w domu'?Każda z nas ma chwile słabości. Każda za nas ma czasem dość, gdy dzień nie jest taki, jak sobie zaplanowałyśmy, zamarzyłyśmy. Nie zawsze będzie idealny jak zdjęcie na instagramie, nie taki błogi jak wakacje celebrytki. Czasem pijesz tą słynną w internecie 'zimną kawę'( choć przyznaję - nigdy mi się to nie zdarza), jesteś delikatnie mówiąc nieogarnięta, dzieci ubrane, a Ty dalej w piżamie? Wydaje Ci się, że nie masz czasu i nie wyobrażasz sobie pogodzenia pracy i domu? Jak w końcu wygląda życie matki? Jak internet zamydlił nam oczy idealnym macierzyństwem i jak to wpływa na nasze samopoczucie?!

Bałagan dookoła, kolejne pranie nie wywieszone, obiad sam się nie zrobi, a Ty właśnie zobaczyłaś kolejne zdjęcie z idealnym pokojem, pięknym wnętrzem i myślisz 'czemu ja tak nie mam?!'. W którą stronę ciągnie Cię takie myślenie: w górę czy w dół? A może zamiast porównywania się myślisz o innych sferach życia: swojej pracy, o rozwoju, dążeniu do celu?! Jak to ogarnąć, gdy nie masz czasu? Jak ONE to robią, że zawsze mają czysty dom i o g a r n i a j ą?!

Spójrz na to z innej strony. Zamiast porównywać się do innych, idealnych w internecie mam, pomyśl co w danym czasie jest dla Ciebie NAJWAŻNIEJSZE. Jakie są Twoje wartości i możliwości. Każda z nas jest inna, ma inną sytuację życiową więc trudno porównywać życie jednej mamy z życiem drugiej.  Szukaj osób, miejsc, blogów, zdjęć które się INSPIRUJĄ, DODAJĄ SKRZYDEŁ, POWODUJĄ, ŻE CI SIĘ BARDZIEJ CHCE, DODAJĄ CI POZYTYWNEJ ENERGII! Spędzaj czas z osobami, które powodują, że na Twojej buzi pojawia się uśmiech!

Macierzyństwo to dar. Dzieci to dar i cud, na który czekałaś. Będą małe tylko chwilę. Potem idą do przedszkola, szkoły i już wtedy tak wiele się zmienia. Ja nie wyobrażam sobie chwili, w której nie uczestniczę w rozwoju mojego dziecka w tych pierwszych miesiącach, latach życia...Może dlatego, że dla mnie najważniejszą wartością jest rodzina i czas jej poświęcony, potem jest wszystko inne. 

W tym mam również swoje cele, plany, marzenia, aby rozwijać siebie i pielęgnować swoją wiedzę. Bo gdy mija pięć lat po studiach, nawet z ogromnym bagażem wiedzy, bez powtórek i stałego rozwoju, wszystko czego się uczyłaś zapominasz. 'Ale kiedy mam realizować swoje marzenia i cele, jak to zrobić?' pomyślisz. Nie masz babci w pobliżu, ani niani, mąż pracuje, jesteś sama w domu z dzieckiem. To kiedy? Kiedy masz mieć czas? Odnajdziesz go wtedy, gdy będziesz wiedzieć CO JEST WAŻNE dla Ciebie.  Czy zależy Ci na tym by dom błyszczał czystością, czy wolisz w tym czasie poczytać książkę, zatroszczyć się o swoje hobby, zrobić coś w czym jesteś dobra? Zadaj sobie pytanie: Jak widzisz siebie za kilka lat? Czy nadal będziesz w domu, gdy dzieci będą w przedszkolu, czy będziesz w pracy, gdy dziecko będzie miało pół roku. Zadawaj sobie pytania, ustalaj cele, spisuj je, zadbaj o lepszą organizację swojego czasu.

Z drugiej strony pomyśl o tym, jak szybko dzieci rosną. Jak nieubłaganie chwile, kiedy masz noworodka, niemowlaka uciekają, a to piękny czas, choć wymagający. Taki, który drugi raz się nie powtórzy. Czy nie po to mamy ten czas, 'urlop macierzyński' by w pełni go przeżyć z dzieckiem? Mogłabym zamiast z dziećmi, siedzieć w pracy, w takiej której nie lubię i myśleć... kiedy to się skończy.  Powiesz, z tą pracą to nie mam wyjścia'! Czy na pewno? Trzeba się dobrze  temu przyjrzeć...

Życie jest za krótkie, żeby poświęcać się czemuś, co nas nie uskrzydla, nie rozwija, nie daje satysfakcji. A wychowywanie dziecka to cały czas uczenie się, rozwijanie siebie, swoich umiejętności chociażby komunikacji, perswazji.

Prowadzę blog już ponad 4 lata. To miejsce, które tworzę napędza mnie do działania. Wiele z postów, które dla Was przygotowałam pomagają Wam w codziennym życiu, w byciu mamą i wyzwaniach, jakie niesie ze sobą wychowanie dziecka. Niektóre z nich mają kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń. Rozpoczęłam współpracę z firmami, by pokazywać Wam produkty, które są dobrej jakości, warte uwagi i ułatwiające życie mamy i dziecka. Blog cały czas się rozwija, a ja razem z nim W tym czasie gdy prowadzę bloga, założyłam też swoją działalność, startup, psychologiczno - rozwojowe warsztaty dla dzieci i  dla rodziców. To był przedwstęp do realizacji celów i marzeń zawodowych, które teraz spisuję, mnożę w głowie, wizualizuję, aż doczekają się realizacji. Urlop macierzyński to czas dla mamy i dziecka, a to jak zdecydujesz to już od Ciebie zależy.

Tak było po 3 latach - teraz minęło prawie 6 lat i jestem w zupełnie innym miejscu, niż wtedy. Piszę książki dla dzieci i dla rodziców, tworzę z narzeczonym Wydawnictwo Tuli Mama Tuli Tata. Rozwijamy się, piszemy, tworzymy, rozpoczynamy nowe współprace. A zainspirowały nas do tego nasze dzieci i to jest w tym najpiękniejsze. 

Możesz narzekać, że jesteś zmęczona, że bałagan w domu masz i nie ogarniasz, ale po co? Czy narzekanie sprawi, że Twoje życie będzie lepsze? Narzekanie to najczęściej sposób na wyrzucenie z siebie frustracji i złości. A energię możesz skierować w inną stronę: aktywność fizyczna, taniec, zdrowa dieta, medytacja - to kierunki, dzięki którym znajdziesz spokój wewnętrzny. Wiesz, że są inne drogi na osiągnięcie spokoju? To możliwe, tylko czeka Cię praca, nie ta w domu i nie ta z dziećmi, ale praca nad sobą...wyznacz swoje cele, zaplanuj miesiące.  Z dziećmi czasem nie da się nic zrobić dla siebie, a są dni, że możesz znacznie więcej! Bez wyznaczonych celów nie będziesz wiedzieć, co i jak robić by osiągać swój sukces. 

6 komentarzy:

 1. Super napisane !!! :) Super mama ! Trzeba realizować swoje cele :)) Pozdrawiamy :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Bycie mama nie może nas ograniczać, nie możemy zapomnieć, że jesteśmy tez kobietami i tak jak napisałaś, dzieci szybko rosną i co potem z nami będzie jesli nie pomyślimy teraz o sobie? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesteś świetną osobą i mamą i niezwykle motywujesz innych do działania :)
  Dzięki Twoim wpisom mam w sobie nowe pokłady energii.
  Pozdrawiam Cie :D

  OdpowiedzUsuń