poniedziałek, 10 lipca 2017

Magiczne zakątki Darłówka.


Gdy podróżujemy z dziećmi lubię, by atrakcje jakie na  nas czekają były zarówno dla dzieci jak i dla rodziców przyjemne i niezapomniane. Darłówko jest zdecydowanie miejscem gdzie dla dzieci znajdziecie mnóstwo atrakcji, a przy tym się bardzo nie zmęczycie. 

Co możecie zobaczyć w DARŁÓWKU?

Plaża w Darłówku jest czysta, a widoki przepiękne. Wybrzeże podzielone jest na dwie plaże w Darłówku Wschodnim i Zachodnim. W ubiegłym roku na wschodniej części czekało na nas wiele atrakcji, namioty z animacjami dla dzieci, siłownia, Bike Cafe dla nas i oczywiście cudowny widok na morze. Jest tam miejsce do gry w siatkówkę. Od drugiej strony (zachodniej) plaża jest już znacznie większa, czysta z przyjemnym miejscem (mini restauracją) by napić się kawy i podziwiać widoki.

Spacer w porcie to obowiązkowy punkt wycieczki. Tam czeka na Was kolejna dawka atrakcji...


ROZSUWANY MOST. To wspaniałe widowisko zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Most rozsuwa się o pełnej godzinie, a zaraz po jego rozsunięciu przepływają statki, którymi możecie popłynąć na rejs lub pooglądać je z brzegu. Zaraz potem możecie po moście przejść na druga stronę miasteczka. Nieopodal mostu możecie znaleźć przyjemne miejsce do tego by napić się kawy czy zjeść pyszny deser.

Odwiedziliśmy cukiernię AniAni. Miejsce stworzone ze smakiem, bardzo estetyczne, przyjazne dzieciom. O deserach niewiele Wam powiem, bo jestem na diecie bez mleka, glutenu i jajek, więc nic dla siebie nie znalazłam, ale kawa była pyszna! :) Co więcej jest to miejsce gdzie możecie zabrać dzieci, bo jest kącik zabaw, domek drewniany, przewijak. Ogródek jest ogrodzony płotem więc dzieci są bezpieczne. To miejsce spokojne, gdzie można się zrelaksować i obserwować przepływające statki. Na miejscu w Darłówku czekają na Was uliczki z kramami, gdzie kupić możecie wszystko co przypomni Wam o wakacjach, skorzystać możecie z atrakcji na wesołym miasteczku. Możecie wypożyczyć rowerek i zwiedzać Darłówek rodzinnie, jeżdżąc alejkami i podziwiać widoki. 

Kto chce może wybrać się na przejażdżkę...jednorożcem :) Za każdym razem gdy wybieramy się do Darłówka czekają na nas nowe przygody i za każdym razem inne, ciekawe atrakcje. Do tego pogoda nam się udała i mimo tego że było zaledwie 17 stopni to słońce mocno grzało i nie dawało nam zmarznąć ;) 

Zdecydowanie atrakcji w tej magicznej miejscowości starczy na kilka dni, dla tych którzy nie lubią zbyt wiele czasu spędzać na leżeniu na plaży. Nie chciało nam się stamtąd wyjeżdżać, a zapewne niebawem do Darłówka wrócimy.

Do punktów obowiązkowych należą również Latarnia Morska oraz Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie.

Po drodze do Dałówka (jadąc od strony Koszalina) miniecie Dąbki, Bobolin, a po drodze Ranczo Mustafa, o którym napiszę Wam więcej już niebawem.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz