sobota, 19 stycznia 2019

Książka dla rodzica, inna niż wszystkie... Być rodzicem – inspiracje wychowawcze

      Koniec roku był dla mnie i wydawnictwa niezwykle intensywny!
Z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy pokochali przygody Lamy Lenki powstała trzecia część przygód małej bohaterki  "Lama Lenka przy stole", o której więcej przeczytacie już niebawem. Ale dziś swoją uwagę kierujemy na rodziców...

     Najnowsza książka "Być rodzicem  inspiracje wychowawcze"to zbiór błyskotliwych, bardzo ważnych myśli na temat wychowywania, rodzicielstwa i życia codziennego. Poradnik napisany w duchu rodzicielstwa bliskości, w oparciu o pozytywną komunikację z dzieckiem, obalający szkodliwe mity wychowawcze.
Książka stworzona jako inspiracja dla rodziców. Znajdziesz w niej mnóstwo życiowych porad, które pozwolą Ci wychować mądre, odpowiedzialne i empatyczne dziecko.

Co wyjątkowego przekazujemy tą książką i co możesz z niej wziąć dla siebie? 
  • Możesz wzbogacić swoje rodzicielstwo o nowe rozwiązania, zgodnie z Twoimi potrzebami i potrzebami dziecka
  • Przyjrzeć się swoim relacjom z bliskimi z innej perspektywy, 
  • Zainspirować się...do zmiany, małymi krokami,
  • Dowiedzieć się więcej o rozwoju dziecka na poszczególnych etapach, 

  • Możesz sięgnąć po nią w trudnych chwilach, by znaleźć wsparcie, bądź rozwiązanie dla trudnej sytuacji

  • Możesz przyjrzeć się swojej relacji z mężem/żoną, partnerem/partnerką 
  • Sprawdzić, jaki jest Twój styl wychowywania, 
  • Znaleźć inne rozwiązania, jeśli dotychczasowe nie przynoszą efektów w komunikacji z dzieckiem

  • Dowiesz się, jak rozmawiać z dzieckiem o emocjach i jak sobie z nimi radzić
  • Poznasz nowe sposoby na rozwiązywanie problemów, zamiast kar 
Książka dla rodziców powstała na podstawie naszego doświadczenia jako rodziców i psychologów, na podstawie doświadczeń innych rodziców oraz w duchu rodzicielstwa bliskości i w oparciu o psychologię rozwoju dziecka.       "Wychowywanie to umiejętność, którą stale nabywamy. Nikt z nas nie urodził się rodzicem z pełną wiedzą psychologiczną i pediatryczną na temat dziecka i jego rozwoju. Każdy rodzic popełnia błędy wielu ma z tego powodu silne poczucie winy. Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy idealni. Każdy się myli i nawet kiedy wiemy, co należy zrobić, aby tych błędów uniknąć, nie zawsze mamy wystarczającą ilość energii czy uwagi. Czasem po prostu zapominamy, jak w teorii należałoby w danej sytuacji postąpić albo emocje biorą górę. Nie znaczy to, że jesteśmy złymi rodzicami. Najważniejsze jest, abyśmy się starali stawać coraz lepszą wersją siebie."       Dzięki prostym, krótkim myślom i inspiracjom spisanym w tej książce, możesz nie poświęcając na czytanie zbyt wiele czasu, przemyśleć kwestie dotyczące relacji i komunikacji z dzieckiem i partnerem/partnerką. Ta książka wzrusza, ale też rozśmiesza. Daje do myślenia, otwiera oczy na różne problemy, pozwala skupić się na sobie i bliskich. 

     "Być rodzicem  inspiracje wychowawcze" podzieliliśmy na podrozdziały: "Dziecko dzieło życia",  "Początki", "Relacje", "Rodzicielstwo" z których dowiesz się na temat ogólnych założeń, na podstawie których powstały poszczególne myśli i inspiracje. W tej książce odpowiadamy na liczne pytania, które każda Mama i każdy Tata zadają sobie w pierwszych latach bycia rodzicem. 

"Być rodzicem - inspiracje wychowawcze" - Wydawnictwo Tuli Mama Tuli Tata 
Ten poradnik nie bez powodu przyjął formę papierową. Założyliśmy, iż idealnym pomysłem będzie czytać go RAZEM. By razem spędzać czas, skupić się na sobie i na tym co w życiu najważniejsze.  Można go czytać razem z rodziną, czy z przyjaciółmi, zaglądać do niego w wolnych chwilach, aby się czymś z a i n s p i r o w a ć. Ta książka może być pretekstem, aby usiąść z bliskimi i czytając po kolei każdy cytat, prowadzić długie rozmowy o Waszych doświadczeniach, zwyczajach, marzeniach...po prostu o życiu. 


Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas lub zajrzyj na stronę wydawnictwa: http://tulimamatulitata.pl

Książka dostępna: TUTAJ

Książka trafiła już w Twoje ręce? Podziel się ze mną Twoimi spostrzeżeniami w komentarzu lub napisz swoją opinie na Facebook'u wydawnictwa  TU 

Inspiracje zawarte w tej książce mogą zostać wplecione w Twoją codzienność i być w niej wykorzystywane...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz