WARSZTATY DLA DZIECI I RODZICÓW


PIĘKNIE DZIĘKUJĘ ZA UDZIAŁ W DRUGIEJ EDYCJI WARSZTATÓW!

PO WAKACJACH 
DZIECIAKI BYSTRZAKI
     (18 miesięcy - 3 lat z rodzicem)
  
Warsztaty 'Jak mówić by dzieci nas słuchały"

ZAPISZ SIĘ!

 zajęcia pod okiem psychologa


Często szukamy pomysłów jak urozmaicić dziecku czas. Zabawa w grupie dzieci w ciepłej atmosferze z pewnością go umili. Pracuję nad tym, by każde dziecko czuło się swobodnie i miało czas na aklimatyzację w nowym miejscu i w grupie. 

Rodzice pytają mnie jak przygotować dziecko do pierwszych samodzielnych dni w przedszkolu? Zacznij wcześniej. Oswajaj dziecko do obecności innych dzieci, pokaż, że w innych miejscach niż dom zabawa też może być fantastyczna. 

Co robić jeśli dziecko nie chce się bawić z innymi dziećmi? Nie musi, ale może spędzić z nimi czas. To pierwszy krok. Za każdym kolejnym razem może odkryć, że dzieci to wspaniali towarzysze zabaw. 
A może Twojemu dziecku brakuje towarzystwa innych dzieci i tylko czeka na ich towarzystwo? 

Brakuje Ci pomysłów na zabawę z dzieckiem, a grające zabawki najzwyczajniej się znudziły? 
Odkryj mnóstwo pomysłów na zabawę, która będzie nie tylko rozwojowa ale przede wszystkim będzie dawała radość, a w drugiej kolejności będzie rozwijała potencjał Twojego dziecka. 

Drogi Rodzicu, chcesz zobaczyć jak Twoje dziecko poradzi sobie w grupie rówieśników? Jak uczy się nowych umiejętności. Możesz je obserwować, pomagać, wspierać. Być blisko :) 

Warsztaty odbywają się w formie zabawy. Plan zajęć dostosowany jest do wieku dziecka i jego rozwoju. Wszystkie zabawy zostały starannie opracowane przez psychologa i dobrane tak by wspierać rozwój i koncentrować się na mocnych stronach dziecka, a także dostrzegać jego słabsze strony i nad nimi pracować. 

W trakcie zajęć prowadząca opowie o rozwoju dziecka i o tym jak poszczególne zabawy mogą stymulować rozwój poznawczy dziecka. 

Koszt: 30 złotych/h (dla stałych bywalców karnet miesięczny na 4 zajęcia - 100zł).

Kiedy i gdzie? 
W PONIEDZIAŁKI - 17:30 18:30

W SOBOTY godzina 11:15 -12:15 

Centrum Małego Dziecka, Miłkowskiego 9. 

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i 
>>> ZAPISZ SIĘ! <<<

Zapraszam rodziców z dziećmi w wieku 18 miesięcy - 3 lat. Jeśli zastanawiasz się czy możesz dołączyć do zajęć z młodszym dzieckiem, odpowiedź brzmi: tak! Grupa jest mieszana i zarówno młodsze jak i starsze dzieci biorą udział w warsztatach. 


Prowadząca: 
Patrycja Filak - psycholog, mama, blogerka, skrzypaczka. Uwielbia dzieci i dzieci uwielbiają ją. Zawsze otwarta na potrzeby dziecka. Zainteresowana szczególnie psychologią dziecka i psychologią rozwojową. Swoją wiedzę stale poszerza na kursach i szkoleniach. Sama tworzy programy zajęć dla dzieci, a także materiały do zajęć. Pomaga Mamom w trudnych momentach, jakie spotykają na swojej drodze macierzyństwa. Więcej o mnie możecie przeczytać TU


Zasady jakimi kierujemy się podczas zajęć:
Aby lepiej nam się pracowało, aby przede wszystkim DZIECI podczas zajęć czuły się bezpiecznie i swobodnie postanowiłam ustalić kilka ważnych zasad. 
1. Przychodzimy punktualnie - to ważne dla dziecka i rodzica, na początku mamy powitanie, przedstawiamy się, a to pierwszy krok do tego by dziecko czuło się swobodnie i lepiej odnalazło się w grupie.
2. Na warsztaty możecie przyjść rodzinnie (mama i tata, ciocie, nianie). Przychodzimy razem i wówczas od początku do końca jesteśmy razem. Wchodzenie podczas (w połowie, pod koniec) zajęć nie będzie możliwe. Rodzic może oczywiście spoglądać na nas przez okno lub na ekranie zobaczyć jak się bawimy. I to ze względów takich, by dzieci się nie rozpraszały, nie dekoncentrowały i mogły czuć się bezpiecznie w grupie.
3. W trakcie zajęć możemy robić zdjęcia, jednak rozmowy przez telefon niestety nie są możliwe.
4. Jedzenie i przekąski podczas zajęć tylko dla specjalnych głodomorków. Podczas zajęć dajemy dziecku picie to oczywiste. Z przekąskami czekamy na koniec.
5. Wszelkie uwagi, wskazówki, pytania do mnie, które mają nam pomóc podczas zajęć kierujcie do mnie śmiało - wszystkie biorę pod uwagę! 
Bądź na bieżąco i dołącz do grupy Warsztaty Dzieciaki Bystrzaki  na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/613036412162388/


WARSZTAT DLA RODZICÓW - JAK MÓWIĆ BY DZIECI NAS SŁUCHAŁY. Warsztat dla rodziców. "Jak mówić by dzieci nas słuchały" w oparciu o tematykę rodzicielstwa bliskości oraz wychowania bez kar i nagród. 

Termin: 13, 20 oraz 27 czerwca godzina 18:00. 

Składać się będzie z trzech 1,5 godzinnych spotkań, na których poruszymy tematy komunikowania się z dzieckiem oraz wychowania bez kar i nagród. Przećwiczmy również na konkretnych sytuacjach z życia - jak mówić, jakich zwrotów używać by dziecko nas słuchało i by rodzic lepiej mógł zrozumieć dziecko i jego potrzeby. 

Tematyka 1 spotkania: 
Dlaczego dziecko nie słucha? Co zrobić by lepiej porozumieć się z naszym dzieckiem bez naruszana jego granic i potrzeb. Jak dotrzeć do niego, by rozumiało nas i wagę naszych próśb. Jak mówić by dziecko nas słuchało? Opócz wiedzy teoretycznej czekają nas ćwiczenia praktyczne. Odtworzymy sytuacje z życia i zwroty jakimi się posługiwać by dobrze komunikować się z dzieckiem.
Tematyka drugiego i trzeciego spotkania: Wychowanie bez kar i nagród. Jakie postawy i zachowania rodziców są skuteczne, a jakie są niekorzystne dla rozwoju dobrej relacji rodzica z dzieckiem. Zakres tematyki tego spotkania podyktowany będzie przez rodziców, którzy na pierwszym spotkaniu podzielą się problemami z jakimi przychodzą.

Prowadzący: Amadeusz Ley - psycholog, trener i Patrycja Filak - psycholog

Koszt 3 spotkań: 100 złotych
Możliwość udziału w pojedynczym spotkaniu i koszt: 50 zł. 


Można przyjść z dzieckiem. Maluch będzie miał zapewnione atrakcje i opiekę w sali obok. Jeśli dziecko nie zostawało dotychczas z nikim innym niż rodzic, można przyjśc z osobą towarzyszącą, by dziecKo czuło się bezpiecznie.

Zapisy: 663 362 540 lub przez formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/1pCh_g5nQi2DGoeFAV00RU6nrUCrrZZChQRqHX6vt_HQ/viewform?c=0&w=1

Liczba miejsc ograniczona. Aby zarezerwować miejsce na warsztacie należy wypełnić formularz.
Po wypełnieniu formularza otrzymają Państwo mail potwierdzający i dane do przelewu gdzie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 25 zł, aby zarezerwować miejsce.

Zapraszam do kontaktu mailowego 
lub telefonicznego: 663-362-540OTO FOTORELACJE Z WARSZTATÓW...


W Centrum Małego Dziecka


oraz w Famidze(ubiegła edycja):


Wakacyjne warsztaty w Koszalinie: 

Pewnego razu na warsztatach:Jeśli wziąłeś udział w warsztatach zapraszam do dzielenia się swoimi opiniami w komentarzu.2 komentarze:

  1. P. Kasia: Chodziliśmy na zajęcia Dzieciaki Bystrzaki. Syn się świetnie na nich rozwinął, nauczyliśmy się wielu zabaw wspólnych a on przy dzieciach odkrył, ze mama nie jest niezastąpiona przy zabawie. Byliśmy w kilku miejscach zanim trafiliśmy na zajęcia do pani Patrycji. Takie zajęcia, umiejętnie i z pasja prowadzone, dodają dzieciom skrzydeł i niesamowicie rozwijają wyobraźnię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bycie rodzicem nie jest proste. Wiele trzeba pracować nad sobą, żeby dziecku też było dobrze w rodzinie.

    OdpowiedzUsuń