Od tego zaświecą mu się oczy! Oto najlepsze prezenty dla majsterkowicza

0
509
Prezenty dla majsterkowicza
fot. unsplash.com

Prezenty dla mężczyzn mają to do siebie, że muszą być praktyczne. Jeżeli nie elementy garderoby, to z pewnością coś, co przyda się w codziennym życiu. Gdy facet, którego zamierzasz obdarować, jest fanem majsterkowania, mam dla ciebie garść dobrych pomysłów. Dzięki tym prezentom sprawisz mu niesamowitą frajdę!

Prezenty dla majsterkowicza mają różne odsłony. Aby były to trafione prezenty, musisz wiedzieć chociaż pobieżnie, czym zajmuje się przyszły obdarowany. W tej kategorii mogą znaleźć się nawet prezenty do 50 zł dla chłopaka. Mogą to być również drobnostki idealne na prezent. Z pewnością nie są to uniwersalne prezenty na każdą okazję. Jednak mogą okazać się prezentami świątecznymi z wyższej półki. 

Dla początkującego

Jeżeli obdarowana przez ciebie osoba dopiero zaczyna interesować się majsterkowaniem, z pewnością przydadzą jej się takie przybory, które będą wszechstronne. Z pomocą przychodzą tu wszelkiego rodzaju zestawy oraz narzędzia wielofunkcyjnie. Oto przykłady:

  • Zestaw narzędzi – taki, który jest zamknięty w plastikowej lub aluminiowej małej walizce. Przy wyborze kieruj się wszechstronnością. Standardowo znajdują się tam klucze nastawne, ślimakowe, imbusowe i wkrętaki. Znajdziesz tam też nóż, poziomicę, młotek oraz piłkę do metalu. Dodatkowy plus to fakt, że taki zestaw jest bardzo wielofunkcyjny, a jednocześnie pomaga zachować porządek. I zawsze wiadomo, gdzie co jest. Pod warunkiem rzecz jasna, że wcześniej odłożyło się to na swoje miejsce. 
  • Uniwersalne narzędzie typu Multitool – wygląda niepozornie, ot, zwykłe szczypczyki. Jednak, gdy rozwinie się wszystkie ukryte elementy, naszym oczom ukazuje się potężne narzędzie, niezbędne w każdym małym i większym zakładzie. W jego skład wchodzą kombinerki, mała piłka do drewna, otwieracz do puszek i kapsli. Są tam również wkrętaki płaskie w dwu rozmiarach a także dwa ostrza do cięcia. Dzięki swojemu praktycznemu zastosowaniu sprawdzi się w każdej sytuacji. 
  • Zestaw wkrętaków z końcówkami – możesz wierzyć lub nie, ale tego typu narzędzia są jednymi z najbardziej pożądanych w każdej sytuacji. To właśnie zestawy małych wkrętaków a nie ciężkie wiertarki czy wkrętarki ratują sytuację w najtrudniejszych momentach. Dzięki nim naprawisz wszystko – od roweru, przez grilla a na wymianie baterii w zabawce dziecka kończąc. Jest niezastąpiony w każdej sytuacji wymagającej szybkiej reakcji dotyczącej majsterkowych spraw. 
Prezenty dla majsterkowicza
fot. unsplash.com

Co dla stolarza?

Swego czasu bardzo modna była samodzielna renowacja starych mebli. Taka osoba z chęcią przygarnie wszystkie te narzędzia warsztatowe, które przydadzą się w codziennej pracy majsterkowicza.

  • Wyrzynarka do ornamentów-to coś, co przydaje się już w bardziej zaawansowanych rękach. Dzięki wyrzynarce zwykłe meble nabierają kompletnie nowego, lepszego kształtu.
  • Piła tarczowa – również większy kaliber narzędziowy, jednak przydaje się w każdej sytuacji związanej z pracą w warsztacie. I to nie tylko stolarskim. 
  • Szlifierka do drewna i metalu – podobnie jak piła tarczowa, potrzebuje większej warsztatowej przestrzeni nieco więcej doświadczenia. Jednak dzięki niej można zrobić prawdziwe stolarskie cuda!
  • Pistolet do kleju na gorąco – nie uwierzysz, ile rzeczy można połączyć ze sobą dzięki temu niepozornemu urządzeniu. Nie tylko trwale skleja, ale i pozostawia estetyczne wykończenie. 
  • Zszywacz tapicerski – dzięki niemu można bardzo efektownie i bez wyraźnych zaznaczeń przytwierdzić materiały z odnawialnych mebli. Nieodłączny partner w tapicerowaniu foteli, kanap, puf i innych mebli. 
Prezenty dla majsterkowicza
fot. unsplash.com

Prezenty dla wymagających

Jeżeli przyszły obdarowany jest już zapalonym majsterkowiczem, przyda mu się coś z wyższej półki. Zapewne wszystkie wspomniane rzeczy ma już w swoim warsztacie. Wtedy postaw na:

  • Poziomica laserowa – gadżet, który zaskakuje swoim wszechstronnym działaniem. Jest lekka, poręczna a dzięki dołączonemu statywowi, gwarantuje rzetelność pomiarów.
  • Dalmierz laserowy – jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się pomiarem odległości z dokładnością plus minus 3 mm. Robi wrażenie! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here