Bilet jako upominek. Czy to dobry pomysł?

0
1513
Bilet jako upominek
fot. unsplash.com

Pomysł o zakupie biletu jako prezentu najlepiej sprawdza się w sytuacji, gdy wiemy, jakich przyszły obdarowany ma idoli. Bilet na koncert ulubionego zespołu lub też sztuki teatralnej ucieszy tylko wielbiciela danej dziedziny sztuki. Alternatywą może być voucher lub karnet. Co będzie najlepszą opcją?

Bilet jako upominek może mieć różne wersje, dostosowane do konkretnych upodobań osoby obdarowanej. Może być niezłym wyzwaniem, jednak to wciąż jedna z najbardziej obiecujących opcji prezentowych dostępnych na rynku.

Bilet niejedno ma imię

Myśląc o bilecie jako upominek przed oczami masz zapewne tylko bilet do teatru czy kina. Jednak na tym nie kończą się upominkowe możliwości. Szukając biletu jako upominek, poparz szerzej:

  • Bilet na samolot – to świetna opcja dla wszystkich uwielbiających podróżowanie. Chociaż w obecnych czasach jest to nieco utrudnione, wciąż nie brakuje wielbicieli latania. Dzięki takiemu prezentowi możesz spełnić kogoś marzenia.
  • Bilet na wrażenia – firm organizujących skoki spadochronowe albo jazdy off-road na górzystym terenie jest sporo. Bilet na takie wydarzenie to jedyna w swoim rodzaju niespodzianka, z której koniecznie skorzystaj, jeżeli szukasz takiej formy upominku.
  • Bilet do teatru lub kina – tutaj możesz celować w konkretne wydarzenia i przedstawienia albo postawić na bile open. Wartością dodaną takiego biletu jest fakt, że to sam obdarowany decyduje, na co chce konkretnie iść. Minusem z kolei jest to, że na te najlepsze występy zazwyczaj bilet open się nie załapie.
Bilet jako upominek
fot. unsplash.com

Dla tych osób nie kupuj

Nie jest tajemnicą, że nie każdy z nas lubi chodzić do teatru, kina czy na ekstremalne wycieczki. Kupując bilet jako prezent, z jednej strony masz problem z głowy, bo to całkiem fajny upominek. Jednak przez wyborem konkretnej opcji musisz zorientować się, czym dana osoba się interesuje. Nie ma nic gorszego, niż zakup karnetu do filharmonii wielbicielowi muzyki disco-polo. Albo też biletu do teatru osobie, która w życiu nie przeczytała żadnej książki, a w teatrze czuje się po prostu źle. 

Pomyśl jeszcze o jednym aspekcie – gdy kupujesz bilet do jakiegoś miejsca, musisz założyć, że dana osoba będzie miała możliwość swobodnego dojazdu. Kupując bilet na koncert na drugim końcu kraju, albo też do teatru w sąsiednim województwie, musisz wziąć pod uwagę, że są osoby, które tam nie dojadą. Jeżeli chcesz zrobić taki prezent dla Babci, to zadbaj również o jej transport na dane wydarzenie. 

Karta upominkowa czy bilet?

Trzeba jeszcze rozróżnić dwie kwestie. W różnego rodzaju sklepach, czy to drogeriach czy też sklepach z obuwiem, ubraniami czy nawet w SPA, możemy kupić karty podarunkowe. To dobra opcja, jeżeli faktycznie nie mamy pomysłu na prezent, a nie chcemy dawać pieniędzy. Bo osoba obdarowana de facto sama sobie ten prezent wybiera. Do określonej rzecz jasna kwoty na karcie podarunkowej. 

Bilet z kolei nie pozostawia wiele pola manewru. Kupujemy bilety zazwyczaj na konkretne wydarzenia kulturalne – koncert, film albo wystawę. Wyjątkiem są tu vouchery, które możesz kupić w każdym większym teatrze lub kinie. Mając taki voucher, obdarowany sam wybiera, na jaki seans chce się wybrać lub jaką sztukę zobaczyć. I to też jest bardzo kusząca opcja. 

Bilet jako upominek
fot. unsplash.com

Kupuj z odpowiednim wyprzedzeniem

Bez względu na to, czy bilet będzie jako upominek na walentynki dla dziewczyny, czy też jako zaskakujące prezenty na urodziny, musisz kupić go z odpowiednio wcześniej. Możesz również polować na promocje w sklepach, jednak pamiętaj, aby kupować na promocjach i nie zwariować! Tu liczy się przede wszystkim zdrowy rozsądek. 

Bilet jako prezent dobrze sprawdzi się bez względu na wiek. To trafiony prezent dla babci i dziadka, ale i prezent świąteczny z wyższej półki. Ciężko w tej kategorii będzie znaleźć prezent do 50 zł dla chłopaka – niestety, wydarzenia kulturalne są dosyć drogie i trzeba przyorywać się na większy wydatek. To również nie będzie drobnostka idealna na prezent, jednak z pewnością stanie się nietypowym prezentem na walentynki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here