Alkohol na urodziny. Jaki będzie odpowiedni dla mężczyzny, a jaki dla kobiety?

0
890
Alkohol na urodziny
fot. unsplash.com

Jeżeli w Polsce jest jakaś tradycja urodzinowa związana z prezentami, to z pewnością będzie to przyniesienie alkoholu jako upominku. Otrzymują go zarówno kobiety jak i mężczyźni, oczywiście pełnoletni. Oto propozycje najlepszych trunków!

Alkohol na urodziny to prawie zawsze trafione prezenty. Być może cenowo nie zmieścisz się w prezent do 50 zł dla chłopaka i w drobnostki idealne na prezent, jednak z pewnością będą to prezenty z wyższej półki

Ważna kwestia

Na początku musisz odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie dotyczące twoich funduszy i tego, ile chcesz wydać na prezent. Dobre trunki zaczynają się od 200 zł w górę. Kiedy masz już kwotę bazową, można pójść o krok dalej i zacząć wybierać to, co będzie najbardziej pasować do przyszłego solenizanta.

Trunki wysokoprocentowe jako prezent kupujemy tylko osobom dorosłym. Do tego upewnijmy się, że dana osoba nie ma problemów z alkoholem. Najgorsze, co można zrobić to dać alkohol osobie na odwyku. Niemniej jednak, wysokiej marki trunki mogą okazać się zarówno uniwersalnym prezentem urodzinowym jak i zaskakującym prezentem na urodziny. Jaki więc konkretnie wybrać?

Alkohol na urodziny
fot. unsplash.com

Alkohol dla mężczyzny

W kwestii alkoholu wszyscy jesteśmy nastawieni nieco snobistycznie. Przejawia się to tym, że im droższy, tym w pewnych kręgach lepiej smakuje. Jeśli więc chcesz zrobić dobre wrażenie, musisz lekko się wykosztować. Wybierając alkohol dla mężczyzny, unikaj wszelkiego rodzaju słodkich likierów oraz smakowych wódek. Tego typu trunki nie są mile widziane. Za to postaw na:

  • Whisky – w tej kategorii masz wybór między typową szkocką jednosłodową whisky na bazie wody źródlanej. Inna opcja to whisky cięższe, dymne, torfowe i mające bardzo specyficzne posmaki, które nie odpowiadają wszystkim. 
  • Koniak – to bardzo elegancki trunek dla każdego mężczyzny. Przy wyborze, kieruj się jego ceną, jednak nawet te ze średniej półki są już pełne aromatu.
  • Wódka – kiedyś było to oczywiste, obecnie już takim nie jest. Jeżeli stawiasz na ten rodzaj alkoholu, celuj w niebanalne opakowanie albo produkty regionalne. Z pewnością zrobią niebanalne wrażenie.

Innym sposobem na uatrakcyjnienie prezentu dla mężczyzny jest dokupienie spersonalizowanej butelki. Ma to ogromny potencjał prezentowy w zakresie okrągłych urodzin albo jubileuszy. 

To kup dla kobiety

W przypadku kobiet można pozwolić sobie na prawdziwe smakowe szaleństwo. Wybór jest o wiele szerszy, jednak skup się na markowych”:

  • Likiery – słodkie trunki w sam raz do niedzielnych ploteczek ze znajomymi? Tak, likiery będą doskonałym dodatkiem do kawy i ciasta.
  • Wino – popularne ostatnio prosseco wyparło na chwilę w prezentowym rankingu czerwone, wytrawne wina. Jednak dobra jakośc zawsze się obroni. Wino to bardzo bezpieczny prezent, nie tylko dla kobiety.
  • Szampan – jeżeli już, to oryginalny, ten produkowany w Szampanii. To wino musujące jest doskonałym dodatkiem do prezentu, z którego ucieszy się każda z nas, bez względu na wiek. 
  • Koniak – to jedyny alkohol na urodziny, który pasuje jako prezent zarówno dla mężczyzny jak i kobiety. Zatem bez obaw możesz go kupić!
Alkohol na urodziny
fot. unsplash.com

Zestawy do drinków

Jeżeli wiesz, że przyszła osoba obdarowana lubi drinki, doskonałym prezentem będzie właśnie personalizowany zestaw do robienia drinków. Oprócz rzeczy oczywistych, takich jak shaker, rozdrabniacz oraz podajnik do kostek lodu, zadbaj o odpowiednią kombinację drinków. Musisz więc zorientować się, jakie potrzeba do niego alkohole, syropy i inne dodatki. Dzięki temu podarujesz prawdziwy zestaw, który od razu może pójść w użycie. I być może solenizant od razu zacznie robić drinki, już na imprezie?

Podsumowując

Jak widzisz, alkohol na urodziny to bardzo bezpieczny prezent. Do kategorii nietrafione prezenty trafi tylko wtedy, jeżeli osoba obdarowana ma problemy z alkoholem. Plusem takiego prezentu jest fakt, że możesz kupować na promocjach i nie zwariować. Bo przy tego rodzaju zakupach warto polować na promocje w sklepach i kupić na zapas. Najlepiej z listą zakupów, aby nabyć dokładnie to, co potrzebujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here