Zastanawiasz się, jakie słodycze na prezent będą pasować najbardziej? Oto sprawdzone rady!

0
839
jakie słodycze na prezent
fot. unsplash.com

Słodycze są nieodłącznym dodatkiem każdego upominku. Bez względu na to, czy jest on na Boże Narodzenie, Wielkanoc, Walentynki czy urodziny, musi być słodko. Jednak, aby słodkości trafiły w gusta odbiorcy, muszą spełnić pewne wymagania. I warto się ich trzymać.

Jakie słodycze będą pasować najbardziej, aby były to trafione prezenty? Przede wszystkim najwyższej jakości. To ona decyduje o rewelacyjnym smaku i niezwykłych wrażeniach podczas jedzenia. Są jednak inne aspekty, na które musisz zwrócić uwagę. 

To zrób koniecznie!

Nim rzucisz się na kupno obiecująco wyglądających czekoladek, sprawdź ich skład. To o tyle ważne, że właśnie on decyduje o niepowtarzalnym smaku. Etykieta zwyczajnie prawdę ci powie i jednocześnie pokaże, czy warto kupić ten konkretny słodycz. Unikaj wszystkich tych z:

  • Małą zawartością kakao w czekoladzie
  • Z syropem glukozowo- fruktozowym
  • Z olejem palmowym
jakie słodycze na prezent
fot. unsplash.com

W zamian za to postaw na zdecydowanie zdrowsze i lepsze zamienniki. Kolejny aspekt to składniki silnie alergizujące. Dzisiejsze czasy pokazują, że uczulonym można być na wszystko, jednak do najpopularniejszych alergenów należą:

  • Orzechy
  • Gluten
  • Mleko
  • Pszenica
  • Soja
  • Chemiczne środki słodzące i wzmacniające smak, takich jaki nikiel, kofeina, tyramina, czy teobrobina.

Ostatnia sprawa związana ze składem to jego nadzienie. Kobietom w ciąży, osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych oraz dzieciom, nie możesz dać bombonierek wypełnionych nadzieniem z alkoholem. Mimo, że to oczywista sprawa, warto o niej przypomnieć. 

Słodycze dla malucha

Wszyscy ci, którzy mają dzieci, doskonale wiedzą, jak łatwo słodkości mogą stać się problemem dla dziecka. Jakie więc kupić maluchowi i przedszkolakowi? Odpowiedź jest jedna – takie, na jakie pozwalają im ich rodzice. Zapewne rozpieszczające wnuki babcie w tym momencie będą protestować, takie postępowanie nie doprowadzi do zgrzytów w rodzinie. I większość będzie zadowolona. 

Zapomnij o twardych cukierkach, typu landrynki czy pastylki. Bardzo łatwo się nimi zaksztusić, a to ostatnie, co chcemy zrobić maleństwu. Zdecydowanie lepiej postawić wtedy na chrupki oraz owocowe chipsy, które również wywołają uśmiech na twarzy malucha, a jednocześnie będą zdrowe. 

Pudełka pełne słodyczy

Najbardziej popularną i jednocześnie idealną formą słodyczy na prezent jest bombonierka. Tu również pierwsze, o co musisz zadbać, to dobry skład. W drugiej kolejności zwróć uwagę na opakowanie. Wiadomo nie od dzisiaj, że na walory smakowe nie tylko wpływają nasze kubki smakowe, ale i oczy.

Dobrej jakości czekoladek nie szukaj w wielkich sklepach, a raczej w małych manufakturach czekolady, które to robią takie słodkości na bieżąco i jednocześnie w 100% dbają o ich smak. Tam również znajdziesz unikatowe pudełeczka, tak niezbędne aby podarować komuś nietuzinkowy upominek. 

Nietypowe kształty

Nie jest powiedziane, że słodycze na prezent to tylko i wyłącznie klasyczne słodycze. Na rynku są firmy, które z czekolady potrafią wyczarować małe dzieła sztuki. I to właśnie tam możesz kupić doskonałą, belgijską czekoladę w kształcie śrubokręta czy wiertarki, jaki idealny prezent dla majsterkowicza. Tam również znajdziesz wałek z czekolady, w sam raz na prezenty kuchenne

Innym, równie ciekawym rozwiązaniem jest słodki czekoladowy telegram, gdzie z kilkunastu kostek białej i ciemnej czekolady możesz wysłać napis dla wyjątkowej osoby. To idealny pomysł na prezent na prezenty na walentynki.

jakie słodycze na prezent
fot. unsplash.com

Kiedy kupić?

Teoretycznie, słodycze są odpowiedzią na to, czy warto kupować prezenty wcześniej. I pierwsza odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak. Jednak patrząc na temat szerzej, szybko można dojść do wniosku, że jednak nie do końca. Każde słodycze mają swój termin przydatności. Jeżeli o tym zapomnisz, to z pewnością mogą się okazać jako nietrafione prezenty

Dobrze robić listy zakupów uwzględniające słodycze na prezent. W przypadku tych najdroższych, celuj na promocje w sklepach. Pamiętaj jednak, że aby kupować na promocjach i nie zwariować, należy włączyć zdrowy rozsądek. On ci z pewnością podpowie najlepsze rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here