Prezenty na Mikołaja dla dorosłych. Co warto zapakować do skarpety?

0
709
Prezenty na Mikolaja dla doroslych
fot. unsplash.com

Ponoć dorośli nie wierzą w istnienie św. Mikołaja. Jednak podczas otrzymywania prezentów, cieszą się jak dzieci. Czym warto więc zaskoczyć tak, aby wywołać uśmiech na twarzy obdarowanego?

Prezenty na Mikołaja dla dorosłych nie są zazwyczaj spektakularnych rozmiarów. To bardziej symbolika, która ma po prostu umilić dzień. Jednak nawet te najmniejsze upominki muszą być odpowiednio przemyślane. Nikt nie chce przecież popełnić gafy!

Drobne upominki

Dla jednego drobnostką będzie prezent do 50 zł a dla innego, do 100 zł. Wszystko zależy w sumie od zasobności portfela. Dobrze jest mniej więcej wyczuć, jakimi kwotami będą operować inni, aby nie było problemu. W tej kategorii świetnie spisują się prezenty świąteczne zrobione w domu. Mogą to być więc ciasteczka, pierniki albo też pięknie ozdobiona zakładka do książki.

Drobnostki idealne na prezent mogą mieć postać również biletu jako upominku. Bilet do kina albo na filharmonii? To z pewnością będzie dobry pomysł dla wszystkich wielbicieli kulturalnych emocji. Fajnie w tej kategorii spisują się też uniwersalne prezenty na każdą okazję. One niezwykle rzadko trafiają na listę pod tytułem “nietrafione prezenty od Mikołaja”

Prezenty na Mikolaja dla doroslych
fot. unsplash.com

Dla chłopaka

Mężczyźni z reguły są bardzo praktyczni i takich właśnie oczekują prezentów. Nie dla nich więc śmieszne długopisy z reniferem Rudolfem. Prezent musi być do czegoś wykorzystany albo też… nadający się do zjedzenia. Dlatego też zastanów się, jakie słodycze na prezent będą najlepsze. Z reguły takie, które lubi sam obdarowany. Podobnie będzie z wysokoprocentowymi trunkami. Alkohol na urodziny brzmi dobrze, ale na Mikołaja równie fajnie!

Z racji praktyczności podarku, dobrym pomysłem będzie również zestaw narzędzi albo komplet kluczy. To idealny prezent dla majsterkowicza! Niech hobby będzie kluczem do najlepszego upominku. Prezenty kuchenne, takie jak książka kucharska czy zestaw noży, dla prawdziwego szefa kuchni. Najnowsza płyta zespołu dla prawdziwego melomana. Latarka do biegania dla sportowca lub też kawa z segmentu speciality dla wielbiciela tego czarnego naparu.

Dziewczyna to polubi

Z kobietami teoretycznie jest prościej. Prezenty na Mikołaja dla dorosłych w tej odsłonie mają pieścić zmysły. Podobnie jak w przypadku upominku na walentynki dla dziewczyny, liczy się zapach i opakowanie. Musujące kule do kąpieli, energetyzujące olejki do ciała albo też ulubione perfumy. Tak, to kobiety kochają najbardziej. Fajnie w przypadku upominku mikołajkowego spisuje się również biżuteria.

Nie jest jednak prosto wybrać tę najlepszą. Przed zakupem przyglądnij się bacznie, jakie ozdoby przyszła obdarowana nosi na co dzień. Czy są to wymyślne korale, a może bardziej skromne łańcuszki? Biżuteria to już prezenty świąteczne z wyższej półki.

Co dla Babci i Dziadka?

Prezent dla Babci i Dziadka może nastręczyć wiele problemów. Tu nie ma jednej złotej reguły. Słodycze w postaci miodu, herbaty lub aromatycznej kawy, są zawsze mile widziane. Dobrym pomysłem mogą być również książki i filmy na DVD. Dziadkowie z pewnością ucieszą również masażery oraz ciepłe pledy, które wszystkim przydadzą się gdy na dworze chłodno.

Prezenty na Mikolaja dla doroslych
fot. unsplash.com

Czy warto kupować wcześniej?

Odpowiedź na pytanie, jak kupować na promocjach i nie zwariować, jest prosta. Uważnie obserwuj promocje w sklepach i rozważnie decyduj o tym, co warto kupić na zapas. Przed każdymi zakupami, czy to mikołajkowymi, urodzinowymi czy zwykłymi, codziennymi, koniecznie spisz wszystko to, co musisz nabyć. Po co robić listy zakupów? Aby nie okazało się później, że zamiast potrzebnych rzeczy, w koszyku znalazły się same drobnostki, których nie wykorzystasz w codziennym życiu.

Mimo że dorośli już dawno przestali wierzyć w św. Mikołaja, to jednak każdy lubi otrzymywać prezenty. I to bez względu na wiek i wiarę w kultowe, świąteczne zwyczaje. Jedno jest pewne — jeżeli zastanawiasz się, czy warto kupować prezenty wcześniej, odpowiedź jest jedna: oczywiście, że tak. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nerwów oraz stania w długich kolejkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here